İleri Teknoloji

Kliniğimizde tüm diğer diş hekimliği hizmetlerinin yanı sıra, hastaların güvenliği ve rahatı için son diş hekimliği teknolojileri de kullanılmaktadır.

Bilgisayar Kontrollü Lokal Anestezi Cihazı

Kalem gibi kullanımı ve acısız oluşu ile özellikle çocuklar için , anestezi korkusunu tamamen ortadan kaldıracak bir sistem.

Dijital radyografi: X ışınlarına karşı daha hassas olan sensörler kullanıldığı için geleneksel tekniklere oranla %90 oranında daha az radyasyon alınır. Ayrıca banyo işlemi yapılmadığından ekran üzerinde görüntü anında elde edilir.

Ağız içi kamera: Diş muayenesi sırasında, ağızdaki tüm diş taşlarını, çürükleri, eski dolguları ve kuron-köprü restorasyonlarını ekrandan görüp tedavi kararınızı diş hekiminiz ile birlikte verebilirsiniz. Ayrıca tedavi öncesi ve sonrası ağız içi görüntünüz arasındaki fark, ekrandan size gösterilebilir.

Dijital fotoğraf: Hem hastanın ağız görüntüsünün kaydı için, hem de laboratuvarla yapılacak çalışmalar için kullanılır.

Picasso Diode Laser: Yumuşak dokuda bir çok işlemi çok daha hızlı, çok daha ağrısız ve kanamasız yapma imkanı verir. Dişeti hastalıklarının tedavisinde, diş beyazlatmada ve başka birçok cerrahi işlemde hem hasta hem de hekime büyük kolaylık sağlayan bir yeniliktir.
Fast & Fixed - 1 Günde İmplant Ve Diş

Fast&Fixed, Bredent Sky implantları tarafından geliştirilen dişsiz çeneye hemen implant yerleştirilmesi üzerine kurulmuş kapsamlı bir sistemdir. Aynı gün içerisinde diş çekimine, implant yerleştirilmesine ve immediat dental restorasyon yapılmasına izin vermektedir.

Bu sistemde ikinci cerrahi işleme gerek yoktur. Kalıcı protez aşamasına doğrudan ölçü alınarak başlanabilir. Çok atrofik geniş kemik erimelerinin yaşandığı alt çeneye sahip hastalara sabit protez yapma olanağı sunar.

Sinüs sarkmalarının olduğu üst çene arka bölgelerde sinüs lifting yapmaya gerek kalmadan sinüsten kaçarak sabit diş yapma olanağı sunar. Sistem çok daha uzun implant yerleştirilmesine imkan verdiği için daha az implantla sabit diş yapılmış olur. (alt çenede 4 adet, üst çenede 6 adet)

Kalıcı protez hibrit şekilde yapılabildiği için pembe diş eti estetiği sağlanabilir.PRF Uygulaması

Açılımı ’’Platet Rich Fibrin’’ dir. PRF hastadan kan alınarak, belirli bir devirde ve 12 dakikalık bir santrifuj işlemi uygulanarak elde edilir. PRF kullanılmasının amacı sert doku ve yumuşak dokudaki iyileşme hızını ve potansiyelini arttırmaktır. PRF elde edilirken herhangi bir kimyasal madde kullanılmadan, sadece hastanın kendi kanını kullanarak santrifüj işlemine tabii tutarak elde edilir.

Yapılan çalışmalar sonucunda diş hekimliğinde;

Peri implantitis (implant iltihapbı) defektlerinin onarılması,
Çekim soketinin daha hızlı iyileşmesi,
Yapılan flabin ve implant yerinin daha hızlı iyileşmesi ve sağlıklı bir yara kapanmasını sağlamak amacıyla, kullanılmaktadır.

PRF Sistemi ayrıce kök hücre tedavi sürelerini de kısaltıyor. Uzun süre dişsiz kalan çene kemiği artık kök hücre uygulamalarıyla yeniden kazanılıyor. Hastadan alınan kemik iliği, kemik tozuyla birleştirilip çenede kemiğin yetersiz olduğu bölgeye konularak eriyen kemik dokusu yeniden elde edilebiliyor. Bu tür bir tedavi sürecinde iyileşme süreci 6 ile 9 ay sürebilecekken PRF (plazmadan zengin fibrin) sayesinde 3 ayda iyileşme sağlanabiliyor.

Dijital Radyografi

X ışınlarına karşı daha hassas olan sensörler kullanıldığı için geleneksel tekniklere oranla %90 oranında daha az radyasyon alınır. Ayrıca banyo işlemi yapılmadığından ekran üzerinde görüntü anında elde edilir.

Picasso Diode Laser

Yumuşak dokuda bir çok işlemi çok daha hızlı, çok daha ağrısız ve kanamasız yapma imkanı verir. Dişeti hastalıklarının tedavisinde, diş beyazlatmada ve başka birçok cerrahi işlemde hem hasta hem de hekime büyük kolaylık sağlayan bir yeniliktir.

Dijital Fotoğraf

Hem hastanın ağız görüntüsünün kaydı için, hem de laboratuvarla yapılacak çalışmalar için kullanılır.

Kliniğimizi arayın:

Nasıl yardımcı olabiliriz...

Mükemmel bir gülümsemeye yardımcı olabilmek için prosedürleri geniş bir yelpazede sunuyoruz.